יום שבת, 15 במאי 2010

מחוז 9

מדובר בסרט מדע בדיוני המתרחש בעבר.
הסרט מכיל מספר אלמנטים לא רגילים כדוגמת הלוקישן שנבחר להתרחשותו, השפה בעלת המבטא הכבד של הגיבורים, ומצד שני אלמנטים די בנאליים של גיבור בעל כורחו שנאלץ להתמודד עם סיטואציות שלא היה מוכן להן.
בשנת 1982 הופיעה חללית חייזרים ענקית מעל לעיר יוהנסבורג שבדרום אפריקה (לוקיישן מעניין  - היית יכול להיות משוכנע שכרגיל כמו בכל סרט בדיוני זה יהיה מעל עיר אמריקאית כלשהי...) והתמקמה שם מסיבות לא ברורות.
האנשים שעולים לחללית מוצאים בה חייזרים שנראו תשושים, והכריזו עליהם כעל פליטים.
ארגון בינלאומי בשם MNU (ראשי תיבות של Multinational United), שהוא בין היתר גם יצרן הנשק השני בגודלו בעולם, הקים אזור מיוחד הנקרא 'מחוז 9', אשר נמצא בדיוק מתחת לחללית המושבתת, בפאתי יוהנסבורג ושם אוכלוסיית החייזרים,
 שמנתה קצת יותר ממיליון פרטים, שוכנה.
'מחוז 9' הינו מחוז גדול המורכב כולו מבתים ארעיים העשויים פח. לכל חייזר ניתן שם אנושי. השם שניתן להם די דומה למה שקרה בישראל עם ראשוני העולים מאתיופיה...חייזרים  כונו "שרימפסים" (בתרגום העברי לסרט: "שרצים") עקב דמיונם לפירות הים.
הטויסט בסרט מתעורר כשמתגלה שהחייזרים הביא עימו לכדור הארץ כלי נשק מיוחדים ומתקדמים טכנולוגית שאיש מלבדם לא יכול לתפעל.  (די מזכיר את הגן של אטלנטיס...)
זאת כיוון שהנשק מופעל רק על ידי זיהוי ביולוגי של החייזרים בלבד. ברבות השנים החל גזע החייזרים להבין את שפת בני האדם (בסרט - אנגלית), אך הם אינם מדברים אנגלית, אלא בעלי שפה ייחודית משלהם. לחייזרים חיבה מיוחדת למזון לחתולים.
ארגון ה-MNU החליט להעביר את אוכלוסיית החייזרים הרחק מן העיר יוהנסבורג, למחנה חדש - 'מחוז 10', עקב תלונות התושבים.
עובד של MNU בשם ויקוס ואן דה מרווה (שרלטו קופליי) מופקד על ההעברה, ומחליט במבצע מורכב לעבור מדלת לדלת של בתי הפח של החייזרים ולחלק להם צווי פינוי.

סיכום:
סרט סביר ותו לא.
יש לי יותר מהרגשה (אולי קראתי על זה איפה שהוא - שיהיה לו המשך מתבקש...)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה